Je to začarovaný kruh?

Soukromí podnikatelé pracují a tím si vydělávají. Část takto vydělaných peněz je určena pro jejich vlastní spotřebu, tedy pro zajištění si jejich životních podmínek, část peněz se pak vrací do firmy v podobě investic do toho, co se musí financovat, aby se takové podnikání udrželo. Tak to funguje, ale pochopitelně jedině v situaci, kdy jsou zisky plynoucí z takového podnikání dostačující.

Jenže nikdy není zaručeno, že tomu tak vždy bude. Je i mnoho případů a situací, kdy z podnikání plynoucí zisky nestačí na zaplacení všeho výše zmíněného. Někdy se nedaří, a to znamená, že by bylo potřeba do firmy investovat, jenže už není kde na to vzít. A to je pak zlé, protože je to předzvěstí úpadku. A proti tomu se musí určitě něco podniknout, s tím není záhodno se jenom tak smířit.

obrázek domu

Ale co má dělat podnikatel, kterému jeho podnik nevynáší tolik, kolik by nezbytně měl? Někdo takový prostě musí sehnat postrádané finance někde jinde. A to pochopitelně nejspíše někde v některé finanční instituci nabízející půjčky.

Ovšem co se stane, když soukromník osloví nějakou banku a doloží jí svoji krajně neradostnou ekonomickou situaci? Co by se asi stalo? Řeknou mu, že není bonitní, a pomoci mu odmítnou.

dvacítky liber

Ale to naštěstí nemusí být ještě tragédie. Protože u nás máme nejen banky, ale i nebankovní společnosti, a kromě těžko dosažitelných a přísnými pravidly provázených bankovních půjček tu je i americká hypotéka bez dokládání příjmů https://nebankovnihypoteky.net/hypoteka-bez-registru/. A u takové nebankovní hypotéky podnikatelé uspějí často i tehdy, když už jinde nemají žádnou naději. Protože se taková hypotéka půjčuje komukoliv, kdo se za ni zaručí nemovitostí, bez ohledu na to, jak se mu finančně vede. A tak tu mají naději i lidé s nízkými příjmy, záznamy v registrech dlužníků či exekucemi. Nikdo díky nebankovním hypotékám nemusí být ztracený.