Revoluce v redukci váhy


Jíst, hubnout a nehladovět. Tohle je celkem prima dieta, co říkáte? Rozhodně to není sen a ani pohádka, to se skutečně může stát realitou v našem životě a přitom stačí tak málo. Proteinová strava je jednou z nejúčinnějších metod, které zaznamenaly skvělé výsledky v oblasti redukci váhy. Je zvláštní, že funguje naprosto spolehlivě, ale zároveň je také nejrychlejší dietou, která se poslední dobou dostala na přední příčky mezi uživatele. Nikdo se nemusí obávat ani jojo efektu nebo výrazného výkyvu ve váze. V podstatě funguje na základě potravin, které mají vysoký obsah bílkovin a nízký glykemický index. Jako bonus stabilizují hladinu cukru v krvi. To vše v celkovém souhrnu vede k tomu, že nemáme vlčí hlad nebo vůbec zabraňuje návalům různých chutí. To většinou pociťujeme při nedostatečné nebo nevyvážené stravě.

dieta

Běh na dlouhou trať

Bohužel ještě nikdo nevynalezl zázračnou pilulku, která by při polknutí ihned změnila naši postavu na vysněné rozměry. Mnohdy za redukcí a tvarováním těla stojí hodiny odříkání a dřiny. Bílkovinná dieta je ale tak trochu něco jiného. Je vhodná jak pro lidi s velkou nadváhou, ale i pro ty, kteří potřebují zredukovat třeba jen pár kilogramů. Výhodou je, že se nejedná o drastický průběh nějaké diety, která pak je stejně bez účinku. Bílkoviny budují svaly, zajišťují vyšší metabolickou aktivitu a rychlejší spalování tuků. I zde jsou samozřejmě suroviny, které jsou doporučené a kterým je nutno se tak trochu vyhnout obloukem.

Nejlepší zdroje nejcennějších bílkovin:

  • Rostlinné – sója, tofu, tempeh, čočka, dýně, mandle, hrášek, bílé fazole.
  • Živočišné – polotučný tvaroh, drůbeží, hovězí a libové vepřové maso, polotvrdý sýr spíš méně tučný, ryby, vejce, mléko.

snídaně
Potraviny, které pro nás zrovna nejsou nejlepším zdrojem a podporou.

  • Uzeniny, výrobky obsahující příliš mnoho tuků, sacharidů, cukrovinky, lahůdky alkohol, sladké limonády, ale i chipsy.
  • Někteří se musí obejít bez přílohy, bez brambor nebo rýže. Vše záleží na kondici jedince.