Nejlepší deskovky

Pojďme se společně podívat na to, jaké nové a originální deskové hry můžete na trhu nalézt. Rodinné, pro děti či pro páry. To vám může pomoct k tomu, pro koho dárek vybrat. Teď si je ale pojďme přiblížit jednotlivě.

dívky, zábava

Párty Alias

Od firmy Albi byla vytvořena zábavná hra vhodná na akce, jako je například Silvestr. Procvičíte si svou slovní zásobu, jelikož vaším úkolem bude vysvětlení výrazů nahrazenými slovy. Mimo to jsou zde ale i prémiová pole, kde budete předvádět zvířata, vymýšlet rýmy nebo popisovat slavné osobnosti.

Hra je doporučena od 11 let a počet hráčů může být od 4 po 20.

Telepatie

Abychom ještě na chvíli zůstali u Albi, představíme si následující hru. Ta, jak jste jistě pochopili z názvu, rozvíjí schopnost telepatie, tedy napojení se na sebe. Dvojice si vylosují kartu, na které bude napsáno nějaké slovo. Každý z páru musí na papír napsat, co mu toto slovíčko asociuje. Na kartě je také napsán počet slov, které má každý z nich vymyslet. Po vytvoření se jejich návrhy zkontrolují a každé shodné slovo započítává bod.

Vhodné od 8 let pro 2 a více hráčů.

Tokaido

V této hře se stáváte pocestnými, kteří si ze své cesty snaží odnést co nejvíce zážitků. Posouváte se po poli tak, abyste narazili na chrámy, vesnice, setkání a mnoho dalšího. Tím totiž získáváte body, díky kterým můžete vyhrát.

Hru mohou hrát děti od 8 let. Počet hráčů je 2 – 5.

Opuštěná chata

Máte rádi únikovky, ale odrazuje vás jejich vysoká cena? Zkuste si ji zahrát doma! Vyzkoušíte si tak, jak jste na tom s vaším logickým myšlením a schopností odhalovat rébusy. Vaším úkolem bude totiž zjistit kód na odemčení zámků, abyste se z opuštěné chaty dostali co nejdřív.

Od 12 let pro 1 – 6 hráčů.
hra, strategie

Merchants & Marauders

Trochu nákladnější hrou je Merchants & Marauders, kde se stanete buďto piráty, nebo čestnými obchodníky, a vaším cílem bude zbohatnout a stát se slavným. To získáte nasbíráním 10 bodů slávy. Ve hře se vytahují karty, které přinášejí nějaký efekt (nemoce, hurikány), nebo připlutí jiné lodi. Druhým krokem jsou pak možnosti, které hráč využívá – pohyb, průzkum, akce přístavu. Vyhrává ten, kdo jako první dosáhne 10 bodů slávy.

Hru můžete hrát v počtu 2 – 4 hráči ve věku 12+ let.

Cortex 18+

Sbírku deskovek zakončíme hrou pro dospělé (mimochodem, opět Albi). Cortex vydává i klasickou verzi na rozvíjení paměti a myšlení. Tato verze se liší jen tématem. Snažíte se zapamatovat si, co bylo na kartičce, který obrázek se objevuje nejvíckrát, která věc nezapadá mezi ostatní, a další podobné úkoly. Pokud máte odvahu, váš večer buďto v páru, nebo skupině si takto můžete spestřit, a ještě se u toho rozvíjet.

Vhodné pro 2 – 6 hráčů starších 18ti let.