Co nutně aspoň jednou v životě vidět

Cestování je aktivita, která snad nikdy nemůže omrzet. Na světě je přece tolik míst, která ještě čekají až budou objevena. Ať už si cestovatel vybere radši tepající město nebo klidnou přírodu, na výběr je téměř nekončící seznam míst, kam by se dalo cestovat. I přes toto množství, nejsou všechny možnosti dosažitelné, takže výběr se třeba nakonec zredukuje a vypadá to, že se může rychle vyčerpat. Existuje ale základní seznam pozoruhodností, které byste měli v životě stihnout vidět.

polární záře

      Pro mnohé cestovatele je vrcholem spatřit polární záři. Tato souhra barev je magickou podívanou, která každoročně přitáhne nemalé množství turistů i fotografů, a to i po několikáté. Je způsobena slunečními bouřemi a částečkami z nich, které zachytává magnetické pole Země. Do té doby, než byla uspokojivě vědecky vysvětlena pojily se s ní báje a pověsti, což jí dodnes dodává kouzelnou atmosféru.

      Jedním z divů, které svět nabízí a láká je téměř 600 let staré město Machu Picchu. Vysoko v Andách se k němu vine klikatá cestička z hlavního města incké říše Cuzca. Toto starodávné město bylo po svém vystavění opuštěno a úplně zapomenuto. Takto ztracené se dochovalo až do roku 1911, kdy jej objevil americký archeolog Hiram Bringham. Tato památka UNESCO je dodnes jednou z nejnavštěvovanějších částí Jižní Ameriky. Největším štěstím města bylo to, že jej nikdy neobjevili španělští conquistadoři, kteří by jej jistě bez milosti vyrabovali, vyplenili a nechali poničené.

Machu Picchu

              Nezapomenutelným zážitkem je také cesta Transsibiřskou magistrálou. Výlet dlouhý 9 288 kilometrů zabere 6 dní. Tato doba je určena k tomu, abyste si do syta vychutnali jízdu vlakem a sibiřskou přírodu. Dráha z Moskvy do Vladivostoku se stavěla 26 let a jedná se o nejdelší železniční trať na světě. Existuje jednoduše plno krásných, které je ještě potřeba pocestovat.