Samonosné schodiště – skvělá volba do vašeho domu

Rychle jej namontujetesamonosné schodiště namontujete za pár hodin, takže nemusíte řešit přístup řemeslníků do domu a další záležitosti kolem vícedenních akcí, což se odehrává např. u pokládky sádrokartonu či zednických a obkladačských prací.

Schody ze dřeva – může se jednat o kompletní celodřevěný výrobek, který bude výzdobou vašeho domu, podobně jako je tomu u schodišť točitých. Kresba dřeva a jeho teplá barva navozuje v příbytku dojem útulnosti, je to čistě přírodní materiál, tedy naprosto netoxický, pokud samozřejmě použijete vhodné prostředky pro povrchovou úpravu. A pokud má někdo námitky z ekologického hlediska, dřevo lze zpracovat i z polomů či přirozeně uhynulých stromů.

dlouhé schodiště

Jsou vzdušnější – tento typ schodišť zpravidla působí velmi vzdušně a elegantně, není těžkopádný, hrubý a násilný, jak to bývá u domovních schodů z betonu, z kamene nebo z cihel. Nosná konstrukce včetně schodnic také bývá lehčí a neklade takové požadavky na statiku objektu.

Máte příležitost ke zdravějšímu pohybu – kdo má v domě schody, může si gratulovat, protože chůze po schodech je velmi zdravá. Doporučí vám ji každý zkušený a rozumný lékař či fyzioterapeut, a kdokoli, kdo se zabývá zdravým životním stylem. Se schodištěm nemůžete šlápnout vedle, tedy samozřejmě obrazně řečeno, posílíte vlastní přirozený imunitní systém, nervovou soustavu, krevní oběh a mimo jiné posílíte i svalovou hmotu na nohou a chodidlech.

točité samonosné schodiště

Antistres – stresu se musíte postavit a ne se mu poddat, je to moderní zabiják, zejména ten v chronické podobě. Jednak musíte jít po příčinách stresových jevů a ty postupně ze svého života zcela vyloučit. Možná by také stálo za úvahu, jak moc vás zatěžují negativní zprávy v masmédiích, zejména v televizi a na Internetu, a namísto toho byste mohli častěji uspořádat s přáteli posezení, užívat si klidu a pohody i bez TV a mimo jiné se procházet i po schodech. Zdá se to možná naivní, ale chození po schodech dokáže rozproudit hormony štěstí endorfiny a zatočit se stresem raz dva!