K čemu se vám doma hodí filc

Filc https://www.prima-obchod.cz/produkty/latky/filc-korek-protiskluz je velmi měkký, poddajný a dobře zpracovatelný textilní materiál, který znají lidé již velmi dlouhou dobu. Vyrábí se v různých gramážích a barvách, je dobře dostupný a za přijatelnou cenu. Můžete jej řezat, stříhat, děrovat, prošívat, spínat špendlíky, vyšívat na něj, slepovat navzájem nebo s jinými materiály a je skvělou volbou pro dětské kreativní tvoření a pochopitelně i pro dospělé, kteří rádi vytváří originální výrobky.

hračky z filcu

K čemu se hodí filc

Originální pouzdro – můžete si zhotovit vlastní jedinečné pouzdro na mobil, tablet, navigaci nebo notebook, na drobné mince, doklady, sponky do vlasů, tampony, penál pro tužky a spoustu dalších drobných předmětů, které máte u sebe v zaměstnání nebo na cestách.

Obal na knihu se záložkou – filc je příjemný a hřejivý materiál a snadno z něj vytvoříte i vnější desky na knížku, zápisník, diář nebo sešit. Budou mít originální podobu a hlavně si zvolíte odpovídající barvu, která vás nejvíce oslovuje. Součástí obalu může být i filcová záložka, případně záložek několik, což se hodí třeba u kuchařských knih nebo diářů, kde si potřebujete založit více stránek současně.

bačkůrky z filcu

Dětské tvoření – děti milují barevné a dobře opracovatelné materiály, jako je dřevo, papír a textil. Z filcu si mohou vytvářet různá zvířátka, postavičky, domečky, květiny, dekorativní barevné obrázkové koláže, vánoční či velikonoční ozdoby. Filc je velmi lehký, takže se dá zavěsit na stěnu, stropní svítidlo či přilepit na okno oboustrannou lepicí páskou.

Obal na květináče – originální barevný květináč nemusíte kupovat, ale snadno jej zhotovíte obalením stávajícího, třeba plastového květníku, nebo vnější dekorativní obal vytvoříte potažením papírového kartonu. Podobný způsobem lze tvořit i další ozdoby, jimiž vyzdobíte dětský pokoj, pracovnu, zimní zahradu nebo posezení pod pergolou či altánem.