Peníze je lepší mít

Každý, kdo má nějaké ty peníze, má sice vždycky nějaký ten důvod si v souvislosti s nimi stěžovat, ale přesto je na tom někdo takový vždycky o poznání líp než ten, kdo žádné peníze nemá. Finančně zajištěný člověk totiž doplácí na inflaci, může být okraden nebo podveden, může se stát něčí takzvanou dojnou krávou nebo být obklopen falešnými přáteli a podobně, což není nic příjemného, jenže i tak je na tom vždycky líp než ten, komu pro nedostatek peněz nic z toho, co tu zaznělo, nehrozí, kdo ale současně ani nemá na to, aby svůj život dostatečně financoval.

mince rupie

A tak jde všem lidem o to, aby peníze měli. Jakkoliv jsou takové peníze nedokonalé, jsou totiž tím nejlepším, co si lze představit, a jsou v mnoha ohledech nenahraditelné. Zatímco si za ně lze pořídit skoro všechno, co je jenom potřeba, bez nich nemá člověk skoro nic.

A když lidé peníze sice chtějí, ale dost jich navzdory tomu nemají? Když se někdo sice snaží, ale nevede to k tomu, aby se měl po finanční stránce ideálně? Pak si takoví lidé často berou aspoň půjčky, aby zvládli zaplatit to, co se zaplatit musí.

nádoba s mincemi

Jenže půjčky si berou v podobných případech samozřejmě jenom ti, jimž je někde poskytnou. A poskytování půjček určitě není nějaká rutina. Než někdo někomu své peníze na nějakou dobu k dispozici dá, ujišťuje se, zda je dostane i zpátky. A tak se žadatelé o půjčky prověřují, a pokud neuspějí, mají smůlu.

A aby neměl nikdo takovou smůlu zbytečně, nabízí se u nás i nebankovní hypotéka, která může být poskytnuta i těm, kdo mají nepříjemné záznamy v registrech dlužníků, malé příjmy a jiné nedostatky. U takové hypotéky uspěje i fyzická osoba, i soukromý podnikatel. Prostě každý, kdo se za ni dokáže zaručit zástavou nemovitosti a pak ji zvládne i splatit. Protože o to u nebankovních hypoték jde. A díky tomu dostanou peníze i ti, jimž by je zřejmě nikde jinde k dispozici nedali.