Dětské postele s úložným prostorem by měly být z masivu

Masiv je masiv

Spát na rozvrzané posteli není příjemné nikomu, ani dětem. Bohužel se stále v prodeji objevují výrobky z dřevotřískových desek, které mají sloužit ve vybavení domácnosti řadu let. Dřevotříska je vhodná například pro některé zásuvky, fochy polic a skříní, kde se uplatní ve formě laminovaných či odýhovaných desek, ale rozhodně nepatří tam, kde je pravidelně silově namáhána. Nejhorší situace je právě u stolů a postelí, kde se o ně často opíráme, usedáme a uleháme na ně, převracíme se na nich a takovou zátěž nemohou dlouho vydržet. Šroubové spoje a vruty se rozviklávají, dřevotříska se drolí a postupně se celý výrobek stává nestabilním a také mnohdy nebezpečným. A u dětských postelí obzvlášť.
pes a chlapec spí vedle sebe

Atraktivní palandy

Dětské postele s úložným prostoremv podobě patrové palandy představují pro většinu dětských duší nepředstavitelné dobrodružství. Spát na horním patře palandy zatoužil snad každý z nás v dětském věku, i když ti, co pamatují základní vojenskou službu, ulehali raději na spodní lůžka kvůli snazší bojové přípravě při nočním poplachu. Pro děti však znamená pobyt vysoko nad zemí dokonalý přehled, máme to zkrátka zakotveno v genech, zřejmě po předcích, kteří stavěli svá sídla zpočátku vysoko na kopcích. Místa vysoko nad zemským povrchem také vyhledávají někteří dravci, např. kočky, spaní na palandě má zkrátka svá plus. Problém může nastat pouze u sourozenců, kteří se nedokážou dohodnout, kdo bude spát nahoře, a tak mnohdy pomůže spravedlivé střídání, například po týdnech.
spící chlapec v dětském pokoji

Úložný prostor

Dětský pokoj by měl být především volný pro dovádění, hraní, přípravu do školy a samozřejmě útulný. Jestliže jej proměníte ve skladiště hraček a dalších věcí, nebudou se v něm vaše ratolesti cítit dobře. Ideální je využít úložný prostor pod postelí, kam se vejde většina předmětů – sportovních potřeb, hraček, školních pomůcek a vše je tam elegantně umístěno mimo dosah zrakového vjemu.