Bojové sporty

Výhodou bojových sportů není jen schopnost sebeobrany, protože nikdy nevíte, co se může stát, že ano. Ale také získáte lepší fyzickou kondici, zpevní a vytvaruje se vám postava, zhubnete, získáte lepší flexibilitu. Navíc po tréninku odcházíte s mnohem lepší náladou, protože během něho se vám vyplaví endorfiny do krve, tedy hormony štěstí. Budete se umět pak lépe soustředit, budete více energičtější a získáte větší sebevědomí. S sebou na trénink vhodné sportovní oblečení, obuv a láhev s vodou.

krav maga

Krav maga

Krav maga znamená v překladu „boj z blízka“, jedná se o systém bojových technik, které jsou efektivní a dají se poměrně rychle naučit. Využívá se kopů, úderu, různých pák a součástí tohoto tréninku je i naučit se dobře padat, zvládnout sebrat někomu pistoli, tyč, nůž a také se bránit, když vás zrovna nějaký agresor škrtí. Ve 40. letech tento systém vymyslel Čech a krav maga se uchytila právě v Izraeli, kde se jí učí vojáci, policisté…Nyní je krav maga dosti oblíbená a opravdu není problém vyhledat si kurz v podstatě kdekoli.

Judo

Judo je bojový sport založený spíše na páky, hody, strhávání. Bojuje se ve stoje ale i na zemi. Během karate je dobré naučit se také dobře padat. U juda se doporučuje, abyvás vyšetřil lékař. Protože kdyby jste měli křehké kosti, mohl by to být problém.

Karate

Karate je především o úderech a kopech, naučíte se respektu sobě samým a k ostatním a určité pokoře.

 

Kick- box

Kick- box je něco mezi boxem a karate. Takže trénujete dobře údery a kopy. Tato technika se dá využít jak na boj z blízka i na větší vzdálenosti.

MMA

MMA znamená z anglického překladu Mixed Martial Arts smíšená bojová umění a zde se využívají údery, kopy, páky.

MMA

Dalšími bojovými uměními je třeba box, aikido, taekwondo, kung-fu….

Určitě je dobré i mimo svých tréninků chodit pravidelněji běhat, posilovat a také dostatečně zdravě jíst. Hodně bílkovin, ovoce, zeleniny, rýže… Určitě moc neholdovat alkoholu a cigaretám.

V podstatě jakýkoli bojový sport si vyberete, je rozhodně dobré do něho chodit. Uvědomit si, že po pár hodinách ho nebudete ovládat zcela, potřebujete určitou cílevědomost, trpělivost a pracovitost. Zároveň je dobré tento bojový sport nezneužívat, nevyvolávat zbytečné konflikty.