Změň sebe!

I když velká většina lidí řekne, že dávat si předsevzetí, je nesmysl, nelze s tím tak úplně souhlasit. Proč?

Návyk!

Když se rozhodnete, že ve svém životě něco změníte, říká se, že to trvá dvacet jedna dní, než si na nový zvyk opravdu navyknete. Dvacet jedna dní se zdá být v podstatě reálnou dobou, po kterou je potřeba se soustředit na daný výkon či změnu, aby to opravdu k něčemu vypadalo a změna proběhla trvale. Jasné, jsou věci, které nejdou tak snadno, jako je například odvykání kouření a podobné záležitosti. Ale pokud jste se rozhodli, že si začnete ode dnešního dne například každé ráno stlát, i když s tím máte poměrně velký problém, mělo by vám opravdu dvacet jedna dní na tento nový návyk stačit. Můžete se rozhodnout pro to, že začnete cvičit, že začnete jíst zdravě, zorientujete se na trhu půjček nebo se začnete lépe učit.
seznam úkolů

Uvědomte si, že pokud selžete, nic to neznamená a jedete dál. Nejhorší je propadnout panice a na všechno se zase tak zvaně vyprdnout. V momentě, kdy se vám něco úplně nezadaří, skočte po dané věci a udělejte ji hned a nebo si ji naplánujete hned na další den. Uvidíte, že není těžké si navyknout na nové věci. Začínejte však s menšími úkoly a postupně přidávejte další a další. Za rok jich tak můžete stihnout celých sedmnáct, když opravdu každý budete pilovat těch 21 dní.

Předsevzetí!

Předsevzetí většinou nejsou úspěšná právě proto, že si lidé napíší seznam úkolů či aktivit, které budou dělat a všechny zaráz je chtějí realizovat od prvního ledna. Já bych to viděla tak, že je rozumné si dát různá předsevzetí a ještě si rozplánovat, od kdy do kdy budete daná předsevzetí uplatňovat v praxi, abyste měli šanci, že opravdu za jeden rok změníte základní chování v dané věci.
lístečky s poznámkami

Ideální bude, když si na každý měsíc naplánujete jedno předsevzetí, abyste měli i časovou rezervu. Tedy můžete během jednoho roku do života uvádět až dvanáct vašich nových návyků.

A to už je v celku pěkná vyhlídka, co myslíte? Není nutné přeci hned od prvního dne v novém roce bláznit a udělat si cíle nesplnitelnými a pak za rok být zklamaný tím, že to zase nevyšlo.

Nečekejte na Nový rok, pojďte do toho hned!