Vzdělávání při mateřské dovolené


Ona taková starost o dítě není vůbec žádná sranda.Máte totiž zaměstnání mnohdy na 24 hodin denně. Alespoň u těch nejmenších dětí určitě. Neustále jenom krmíte, přebalujete, uspáváte. A tak pořád dokola. Jak je dítě starší, tak si s ním i hrajete. No, to samozřejmě není všechno. Do toho všeho totiž musíte prát, vařit, uklízet, žehlit, obstarávat nákupy… Žádná sranda.
prosluněná álej
Maminky ovšem můžeme rozdělit na dvě poloviny. Jednu polovinu, která se takhle všemu opravdu naplno věnuje, tedy je maximálně vytížená. A jednu polovinu maminek, které si práci ulehčují a s dítětem často chodí po městě a po kávičkách. I takhle se to dá řešit. Dítěti nakupují skleničky s již hotovým jídlem – dají se koupit i obědy i přesnídávky, takže naprostá pohoda. Ony samy mnohdy nejí vůbec a chlapovi berou z restaurace menu. Vařením ušetří opravdu velké množství času, který mohou věnovat právě obcházení kaváren. Potom je ta mateřská trošku jednodušší, to je pravda. Ovšem tento způsob se mnohem více prodraží.
kniha s Shakespearem
Ať už tak nebo tak, mateřská jednou skončí a my se budeme muset opět vrátit do práce. Mnohdy se nemáme kam vrátit, takže budeme muset práci hledat, což dnes může být také velký problém. Co takhle si najít trošku volného času a využít jej ke zvyšování vaší kvalifikace? Rozšiřte si své vzdělání. Za prvé k tomu můžete využít různé kurzy, kterých je ve vašem okolí jistě velká spousta.

Stačí se pouze porozhlédnout a najít si to pravé. Mělo by to být něco, co vás bude bavit a zároveň vám to třeba pomůže pro lepší budoucí práci. Takové kurzy bývají většinou jednou týdně, takže i hlídání by snad šlo jedenkrát týdně zařídit. Nevýhodou je, že tyto kurzy nemusí být nejlevnější, což pro někoho může být velký problém.

Druhou možností je úřad práce, který nabízí různé rekvalifikační kurzy. Zkuste se poptat a zjistit, jaké kurzy nabízí, a zda se ho můžete zúčastnit i vy, pokud budete mít o některý zájem.
tlusté batole
Poslední možností je samostudium. Na internetu jsou k dispozici různé online kurzy, které můžete využít. Studium cizích jazyků je například možné přes internet. Nebo si můžete zajít do knihovny, kde najdete různé cvičebnice a učebnice na různá témata. Tahle varianta je ale o vaši píli a o vašem odhodlání. Záleží na vás, jak se k tomu postavíte, a zda se budete vzdělávat. Vy se musíte donutit na sobě pracovat a učit se nebo se zdokonalovat v tom, co již umíte.