Obaly na jídlo

Víte něco o životním prostředí a o plastech? A co třeba plastové obaly? Používáte je vůbec? Já si myslím, že naše planeta bude za chvíli třeba za pár let zahlcena úplně plasty. No jenom si to vemte. Úplně skoro všechno kolem nás je z plastu. A když to není celé z plastu, tak to obsahuje samozřejmě nějaké částečky plastu. A já o tom vím své. Jednou jsem si řekla, že si udělám takový malý domácí průzkum, co mám doma. A zjistila jsem, že asi devadesát procent mého bytu tvoří plast. A ne, že bych měla tedy všechno z plastu, jako třeba postel anebo televizi. To samozřejmě ne, ale když to tak vezmu, tak skoro všechno obsahuje plast. A to se možná ani tak nezdá, tak opravdu všechno skoro je plast. A proto jsem si řekla, že kdyby se plast lépe recykloval, bude to lepší.

Co vše máte doma z plastu?

Například plastové obaly. Máte doma plastové obaly? Myslím, že plastové obaly jsou opravdu perfektní na jídlo nebo na schovaní některých věcí. Já pro své děti používám plastové obaly na svačiny. A opravdu se mi to osvědčilo. Plastové obaly se dají použít opakovaně, takže po prvním použití je nevyhodíte. Myslím si, že plastové obaly si taky oblíbíte v tom, že jsou skladovatelné a mají velkou výdrž.

Obaly se hodí na všechno.

Taky jsou velmi odolné. Navíc si plastové obaly můžete vybrat z několika barev, které se vám budou líbit. Samozřejmě že se prodávají plastové obaly u transparentní, které jsem si velmi oblíbila, protože jsou vážně o mnoho více praktické než ty neprůhledné plastové obaly. Takže plastové obaly by se vám doma měly jistě hodit. A co používáte na svačiny nebo další potraviny vy? Co třeba sklo nebo papír? Ano, jsou to skvělé materiály, alel plast ke zase odolnější a lehčí, takže více praktický. Takže pokud doma máte mnoho krámů, jako například já, tak se vám jistě bude hodit nějaká bedna na uložení anebo pevné plastové obaly.