Nejlepší found footage horory

Found footage horory jsou děsivé filmy zaměřené na „amatérské záběry“ účinkujících. Často jsou vytvořené čistě z těchto záběrů, což má za následek nejen autentičnost, ale také mnohem zajímavější zpracování. Nemusíte tolik hrát na efekty, jelikož často různé rychlé záběry nebývají zřetelné. Na ty nejlepší filmy z tohoto odvětví stojí za to se podívat.
 kazetová páska
As above, So below
V překladu Pod zemí je horor z roku 2014. Archeoložka a průzkumnice se snaží vypátrat tajnou místnost v pařížských katakombách, ve kterých ji doprovází další mladí lidé. Během cesty se však situace zkomplikuje a z katakomb se stane labyrint plný tajných neobjevených chodeb a místností, které však na mapě nejsou zapsané. Dostanou se až do podsvětí a musí hledat cestu ven pronásledováni minulostí. Tento film se soustředí hlavně na autentičnost, které opravdu skvěle využil.
 
Grave encounters
Název dle filmového seriálu v příběhu o lovcích duchů. Ti se vydají na přespání do blázince, po kterém rozmístí kamery. Pouhá noc se však změní v něco mnohem horšího a děsivějšího. Na kamerách se začnou objevovat různé jevy, mizí lidé a účastníci seriálu musí čelit něčemu horšímu, než jsou zvuky z chodeb. Na tento příběh navazuje druhý díl, kdy se snaží mladý nadšenec do hororů dokázat, že příběh není smyšlený.
 
Záhada Blair Witch
Jeden ze známějších příběhů mezi horory, kdy se skupina mladých lidí vydá na cestu za legendou o čarodějnici. V lese však zjišťují, že se pustili do něčeho, co mělo zůstat opuštěné a je pouze na jejich schopnostech dostat se z lesa ven. Film má více adaptací a všechny mají své kouzlo.
 natáčení kamerou
REC
Film původně o reportérce, která natáčí noční směnu hasičů. Jsou zavoláni k jednomu případu v budově s byty. Zde se začnou dít zvláštní věci a najednou se pouhé natáčení mění ve hru o přežití. Příběh na sebe navazuje ve 4 dílech, kdy se z lidí stává cosi nepřirozeného a agresivního.
 
Záhada hory mrtvých
Skupina studentů jde po stopách náhodného zániku 9 lidí Dyatlovovy výpravy. Jejich úmrtí se však nedá logicky vysvětlit. Pro studenty se výprava stane nebezpečnou již s prvními náznaky. Pokud si nechcete nechat ujít opravdové rozuzlení, film dokoukejte až do konce.