Malé, neznámé a zcela bezpečné: africké Malawi

Jedná se o prezidentskou republiku, která se nachází v Africe. Žije zde okolo 14 miliónů lidí.
V dávných dobách bylo pod vlivem arabských emirátů. Hlavním městem je město Lilongwe.
Základem říční sítě je jezero Malawi, ze kterého vytéká řeka Shire. Teplota se pohybuje okolo 25°C. Můžete zde navštívit města jako Blantyre, Mzuzu či Zomba. Náboženství spadá do křesťanství nebo muslimství.
Nevýhodou je, že je zde znemožněn jakýkoliv obchod, jelikož do země nevedou skoro žádné silnice ani vlaková doprava. Pěstuje se zde nejčastěji kukuřice, rýže, bavlna či banány. Chov je zaměřen hlavně na skot a kozy.

pláže

Pokud byste tuhle republiku rádi navštívili, určitě musíte zavítat na tyto místa:
Pohoří Mulanje
Můžete zde objevit překrásné vrcholky hor, které mohou mít až 3 000 metrů. Je dokonce domovem mnoha druhů ptáků. Turistické trasy jsou dobře značené, takže se nemusíte bát, že byste se ztratili.

Jezero Malawi
Spatřit na tomhle místě můžete překrásně křišťálovou vodu. Je hluboké, takže se zde vyřídí jak děti tak dospělí. Dokonce můžete navštívit i národní park, který se nachází na jihu a je zapsán jako památka UNESCO.

malawi

Národní park Nyika
Jedná se o nejstarší národní park. Při procházce se můžete kochat nádhernou krajinou a okolím. Dokonce se zde nachází místo, kde můžete obdivovat malby, nacházející se na stěnách.

slon

Lilongwe
Jak už víte, jedná se o hlavní město Malawi. Nachází se zde Staré město s tržištěm, které je cílem mnoha turistů. Oblast je velmi úrodná.
Samotné Malawi je skvělé místo k odpočinku a rekreaci. Patří mezi jedno z nejlevnějších míst světa, což potěší nejednoho člověka.
Mnoho lidí netuší, že i když nepatří mezi nejbohatší země světa, snaží se zachránit jednorožce před pytláky, kteří jsou vždy o krok napřed. Dokonce se v národním parku Liwonde nachází prostor vyhrazený přímo pro nosorožce.
Nejnavštěvovanější období je v období sucha, což je červen – říjen, ale můžete se zde dopravit i například v prosinci a také vám žádná krása této republiky neuteče.