Kufr – jak zabalit, nepřiplácet a dostat do cílové destinace

Nejdříve si vytvořte seznam, podle kterého pak budete shromažďovat věci. Tím se vyvarujete například toho, že si ráno zapomenete sbalit kartáček, zubní pastu, a podobně. Seznam si můžete najít už hotový na internetu, ovšem je třeba si jej pak upravit dle vlastní potřeby. Pokud míříte do chladnějšího podnebí, místo plavek zabalíte teplejší mikinu a bundu.

S takovýmto seznamem už jen odškrtáváte věci zabalené a před odjezdem raději všechno ještě jednou překontrolujete. Ujistěte se, že seznam obsahuje následující položky:

turista

1.       Věci na cestu – knížka, sluchátka, žvýkačky, prázdná pet lahev k naplnění za letištní kontrolou, lehčí svačina, maska na spaní, polštářek, léky, kreditka a peněženka s penězi českými i měnou cílové destinace, mapy a průvodce…
2.       Doklady – včetně kopií, které se v případě ztráty budou hodit, pojištění
3.       Oblečení – ať už to, ve kterém budete absolvovat celodenní výlety, či to, ve kterém vyrazíte večer do restaurace nebo na večírek, dále doplňky a brýle
4.       Hygienické potřeby – k nim repelent, kapesníky a náplasti
Místo v kufru ušetříte tak, že oblečení srolujete do ruliček a ty „obalíte“ do ponožek, případně ponožky dáte do bot. Můžete použít vakuové úložné pytle, abyste ušetřili ještě více místa.

kufry

Neměla by Vás zaskočit nutnost přelít šampóny a všechny ostatní tekutiny do menších lahviček, které si sežeňte v předstihu. V současné době v mnoha obchodech a drogeriích seženete speciální malé balení těchto produktů.
Pozor si dejte na rozměry kufru, které po Vás můžou letušky chtít doložit tím, že jej budete vkládat do speciálního boxu. Pokud se do boxu nevleze, budete připlácet. Ryanair toleruje kufr do velikosti 55x40x20 cm, EasyJet 56x45x25 cm a například Emirates 55x38x20 cm.

Před odletem můžete kufr sami zabalit do fólie – předejdete tak předraženému balení na letišti a ochráníte kufr před poškozením a zašpiněním a sebe před okradením!