Jak si vybrat autosedačku pro nejmenší?

Jak si vybrat v tom nepřeberném množství vybrat tu pravou? Jaké vlastnosti by měla mít dokonalá dětská sedačka? Toto se dozvíte z našeho článku.

· Bezpečnost především

Autosedačky nejnovější generace jsou vybaveny speciálními systémy, které zajišťují bezpečnost vašeho dítěte. Je třeba věnovat pozornost způsobu instalace autosedačky. Upevnění musí být pevné tzv. isofix a zároveň bezproblémové. Je dobré, pokud sedačka nabízí možnost její montáže směrem dopředu nebo dozadu. Zajímavou možností, kterou nabízejí výrobci sedaček, je také dodatečný tlumící systém, který chrání před možnými bočními nárazy. Nezapomeňte také, že bezpečná autosedačka je ta, která se dokonale přizpůsobí tělu vašeho dítěte. Vsaďte tedy na modely vybavené vícebodovými bezpečnostními pásy a také na ty, které nabízí alespoň několika úrovňové nastavení opěrky hlavy.
dítě spí v autosedačce

· Optimálně se hodí k věku a hmotnosti dítěte

Mnoho rodičů také zapomíná, že klíčem k pohodlí a bezpečnosti dítěte jezdícího v autosedačce je její vhodné přizpůsobení hmotnosti a věku batolete. Výrobci obvykle uvádějí v popisu autosedačky řadu informací. Kromě hmotnosti je často popisována i preferovaná výška dítěte. Na webových stránkách výrobce najdete informace, zda je optimální pro děti s hmotností např. od 0 do 18 kilogramů.
fotka autosedačky

· Pohodlné cestování se spolehlivou autosedačkou

Zvláštní pozornost samozřejmě věnujte materiálu, ze kterého byla autosedačka vyrobena. Stojí za to vsadit na ty, které jsou pevné a spolehlivé – díky tomu se sedadlo neohýbá ani neotírá. Kromě toho musí být pro dítě pohodlné, a i opěrky hlavy autosedačky by měly být vytvořeny z příjemného materiálu, který nedráždí pokožku. Díky tomu bude dítě v pohodlných podmínkách cestovat mnoho kilometrů bez újmy. Některé sedačky nabízejí i snímatelný potah, což mnoho rodičů také ocení a sedačka se tak líp udržuje v čistotě.