Film, který může překonat všechny rekordy

Nejen do českých, ale i do zahraničních kin jde každý rok celá řada filmů, z nichž mnohé mají ambice stát se velice výdělečnými. Některým to vyjde, jiné nemají tak velkou fanouškovskou základnu a pohoří. Pak jsou zde snímky, u kterých je už na začátku jasné, že budou, co se týče návštěvnosti lídry daného roku a možná i desetiletí. Mezi takové se bezpochyby řadí i film Avengers: Endgame, o kterém bylo již před jeho natáčením jasné, že to bude pecka globálního rozsahu. A opravdu, tento film vidělo v kinech desítky milionů lidí a vydělal více než takřka neskutečné dvě miliardy dolarů celosvětově, tedy alespoň na lístcích. Ovšem jednu metu nepřekonal. Být nejvýdělečnějším filmem všech dobu. Tento post si stále drží Avatar, i když se může v brzké době stát, že i tento rekord padne.
hrdinové filmu

Zasloužený úspěch

Důvodem, proč je tento snímek ve světě tak úspěšný, je samozřejmě silná základna fanoušků, kteří nejsou odkojeni pouze samotnými filmy, ale rovněž i komiksy, na jejich základech tento film vznikl. A nejen tento, ale i ty předešlé, které patří do stáje společnosti Marvel. Je jich už několik desítek, což je pro tvůrce velká výhoda. S každým novým dílem totiž chtějí fanoušci vědět, jak putování jejich hrdinů bude pokračovat, jelikož s nimi už zažili mnoho peripetií v minulých snímcích. Nutno podotknout, že minulé díly jsou obdobně kvalitní jako Avengers: Endgame, pouze obvykle postrádají takovou epiku, jelikož se v nich obvykle nevyskytují všichni hrdinové dohromady.
iron-man

Avengers si prošlou svou pouť kiny na jaře a teď se fanoušci těší na to, až se dostanou na domácí nosiče typu Blu-Ray nebo DVD. Ovšem studio se rozhodlo poslat je ještě jednou znovu do kin. Chtějí tím samozřejmě ještě navýšit zisky, ale zároveň konečně zlomit rekord, který drží Avatar a přebrat po něm štafetu určenou pro nejúspěšnější film všech dob. Nemají k tomu daleko. Otázka je, jestli se jim to v parném létě, kdy lidé chodí do kin méně než třeba v zimě, podaří. Našlápnuto mají dobře.