Ciao Bella! Zažij tu pravou Florencii

1. Vydejte se na vrchol florentské katedrály

Katedrála Santa Maria del Fiore je jedna z předních staveb, která pomohla vyvolat renesanci. Stavba počala v roce 1296 a trvaly 140 let, než byla stavba dokončena. Je neuvěřitelné, že stavba probíhala bez použití lešení. Vchod do katedrály je zdarma, ale můžete zaplatit menší poplatek za to, abyste se dostali na vrchol kopule, odkud je jedinečný výhled. Věděli jste, že Michelangelova socha Davida je vytesaná z bílého mramoru, který zbyl ze stavby katedrály?

katedrála v Toskánsku

2. Kupte si něco ze zlata na Ponte Vecchio

Starý most je nejdelší most ve Florencii a je známý pro své pastelově stinné obchůdky. Po záplavách v roce 1345 byl obnoven a přežil dokonce i bombardování během druhé světové války – objednávka provedená samotným Hitlerem. Obchůdky byly ve 13. Století obývány řezníky a rybáři až do roku 1593, kdy bylo nařízeno, aby zde prodávali pouze zlatníci a klenotníci. Rozhodnutí bylo přijato s cílem zlepšit pohodlí kolemjdoucích a zabránit znečištění vody v řece Arno.

3. Dejte si florentský steak

Bistecca alla Fiorentina je tradičně řezán z krávy Chianina. Dobrý steak by měl měřit 2-3 palce v tloušťce a měl by být lehce ochucený pouze solí a pepřem, aby si zachoval svou přírodní chuť. Celé kusy masa zrají 15 až 21 dní kvůli měkkosti a chuti.

řeka ve Florencii

4. Navštivte Davida

Michelangelova bílá mramorová socha zobrazuje biblickou postavu Davida, než čelí Goliášovi. Originální socha je vystavena v Galleria dell´Accademia. Další interpretace Davida mohou být spatřeny po celém městě zdarma včetně bronzové sochy na náměstí Piazzale Michelangelo s výhledem na město jižně od řeky Arno a repliky na náměstí Piazza della Signoria v srdci centra města.

5. Mercato Centrale

Najezte se tam, kde místní a ochutnejte autentickou a chutnou kuchyni. Exteriér je v rustikálním stylu z roku 1874. Již při jízdě eskalátorem do prvního patra Vás vítá lákavá vůně pizzy a čerstvých těstovin. Výběr jediného pokrmu pro Vás může být těžkým úkolem. Vyzkoušejte třeba od všeho trochu.

6. Obdivujte výhled na město z Piazzale Michelangelo

Toto náměstí nabízí návštěvníkům jeden z nejkrásnějších výhledů na toskánské kopce. Ten nejromantičtější je samozřejmě při západu a východu slunce.