Chytrý telefon se může proměnit ve sledovací zařízení

Zajímavá aplikace pro OS Android se objevila na trhu, resp. v obchodě Google Play na počátku roku 2018. Dokáže proměnit chytrý telefon v monitorovací zařízení, které funguje podobně, jako tichý alarm. Pokud jste připojeni k Internetu, může varovná hlášení sdílet a odesílat po síti.
zamykání telefonu
Telefon se po spuštění programu chová jako detektor. Zapojí se do činnosti všechny jeho čidla a sleduje se okolní pohyb, vibrace, světelné a zvukové změny. Stačí jen program aktivovat, nastavit odpočet doby, za kterou místnost opustíte, např. 30 sekund, a pak již přístroj funguje jako snímač událostí. Aplikaci, která je k dispozici ke stažení zdarma, můžete efektivně využít třeba tam, kde nemáte stoprocentní důvěru ke svým kolegům na pracovišti, nebo v rodině. Necháte telefon bez povšimnutí ležet na stole a na chvíli se vzdálíte. Pokud vám jej nikdo neukradne, což se nedá předpokládat mezi lidmi, kteří se dobře znají, můžete snadno zjistit, zda své chování ve vztahu k vám jen předstírají.
sim karta

  • Kamera snímá tajně veškerý pohyb v místnosti, zaznamenává se i zvuk přes mikrofon a datové záznamy jsou šifrované, takže k nim nemá žádná nepovolaná osoba přístup. Každý snímač vyhodnocuje svůj vlastní protokol a zachytit lze cokoliv.
  • Snímač světla sleduje změny osvětlení okolního prostoru, to poslouží např. v noci, kdy do místnosti může někdo vniknout, zatímco vy spíte.
  • Snímač hlasu – vestavěný mikrofon zaznamená i tiché zvuky v blízkosti přístroje, snadno tak zachytíte např. nechtěný rozhovor bez vaší přítomnosti.
  • Snímač pohybu v místnosti – ten vyhodnocuje fotoaparát – kamera, buď přední, nebo zadní, záleží na tom, v jaké poloze se telefon nachází.
  • Snímač pohybu telefonu – k tomu slouží čidlo pro změnu polohy telefonu a jeho vibrací. Přístroj zkrátka snadno zjistí, zda jej někdo neoprávněný bral do ruky, a k tomu jej optika kamery ještě nasnímá.
  • Snímač napájení zjistí, zda někdo neoprávněně telefon odpojil od nabíječky.

postavičky na displei
Aplikace Haven Keep Watch je ke stažení z rozhraní Google Play zdarma, pracuje pod OS Android od verze 4.1 a téměř 150 tisíc uživatelů ji hodnotilo vysokou známkou 4,1 z pěti možných bodů.