Chci ušetřit na stavbě

Každý, kdo se dnes rozhodne na tom svém malém kousku půdy postavit nějakou stavbu, musí se nejdříve dostat přes spoustu papírování a hlavně plánování – tam také patří i plánování finanční. Protože není nic horšího, než když vám v polovině stavby dojdou finanční prostředky. Často takový dům spolkne více, než se na první pohled zdá – tu se musí udělat pevnější betonové základy, tady zase se to musí vyzdít betonovým nosnicemi, tady zase je třeba vykopat rýhu na trubky. Každý si najde něco.
přemýšlení u grafu
Jak ale ušetřit co nejvíce?

Využijte toho, že jsme ještě stále v Evropské unii a nebojte se porozhlédnout ve vašem okolí nebo dokonce v nějakém tom programu na pořádnou dotaci. Říkáte si, proč by unie dotovala nějaký rodinný domeček na kraji Horní dolní? No protože stejně jako unie tak i stát má zájem na tom, aby s tím vaším domem bylo co nejméně potíží, ideálně, kdyby i sám odváděl daně. Evropská unie se také pouští do rozsáhlých konstrukcí obnovitelné energie a snaží se o co nejlepší nápravu životního prostředí kolem nás. Je proto velmi důležité pozorně sledovat.

V některých obcích běží tzv. dotační programy, kdy si každý z obyvatel může zažádat o nějakou určitou dotaci. Například na Ostravsku v některých částech běží dotační program, který dovoluje žadatelům dostat dotaci až v 50 % výdajů na zateplení rodinných domů, což není zrovna málo a výrazně vám to pomůže. Pořádné zateplení dělá divy, nemusíte tolik topit, takže to bude i investice do budoucnosti, protože to, co teď ušetříte, a hlavně vyplýtváte nervů na papírování, později nezaplatíte na tučném účtu za elektřinu nebo plyn. Taková dotace také motivuje lidi k trochu hospodárnějšímu využívání uhlí, které je na Ostravsku odvěkým problémem a takový dotační program může i zmírnit zátěž na životní prostředí = tudíž je to výhodné pro všechny strany.
stavební práce
Pokud tedy stavíte a chcete ušetřit nějakou tu korunku, určitě zavaďte pohledem nebo se podívejte na internet. Zeptejte se například na úřadě nebo nějakého dotačního poradce, co by šlo vymyslet. A nehaňte tu unii pořád.