Bydlení přímo pod střechou, jaké to je?

Většina z vás, pokud už bydlíte v domě, využíváte část domu přímo pod střechou, na ukládání zbytečných a hodně prostorných věcí. Podkroví v sobě, ale ukrývá mnohem víc, než jenom zaprášenou půdu, kde dávají myši dobrou noc. Ten, kdo si tuto část předělal na obytný prostor, už kouzlo podkrovního bydlení zná.
stará střecha

Světlo kam se podíváš

Nejzásadnějším důvodem, proč si tento prostor zútulnit, je jeho osvětlená stránka. Střešní okna nabízí světlo přímo tam, kde ho potřebujete mít. Už si nebudete nikde stínit a zbytečně brzy svítit.

Teplo domova

Bydlet rovnou pod střechou domu, nabízí unikátní přísun tepla, prakticky bez vaší pomoci. Působením sluníčka na střechu se zahřívá nejenom ona, ale i váš byt, na který celý den svítí. Když dále zohledníme fakt, že podkrovní byt nemá žádnou rovnou zeď, v zimě se tento prostor vytopí mnohem rychleji a snadněji, než by tomu tak bylo v místnostech s vysokými stropy a čtyřmi zdi.
solární panely na střeše

Romantika a soukromí

Takové bydlení, nabízí zcela jiný pohled jak ven, tak i dovnitř. Pokud lpěte na soukromí a nemáte rádi zvědavé pohledy do vašich oken, v podkroví se vám to nestane. Taktéž jak máte lepší výhled vy, nejen se dívat dolu, ale především nahoru, na nádhernou noční oblohu.

Menší prostor, ale dokonale využitý

Takové bydlení v podkroví může pár lidí znejistit a přivést je na nepraktickou stránku události. Je to, ale mnohem komfortnější, než jste si mysleli. Sklopené zdi nabízí menší pohled do místnosti a tak větší možnost, ji hezky a útulně zařídit. Do takových bytů se hodí především malý nábytek, výborné jsou komody, které mají všestranné využití a vypadají v každé místnosti skvěle.
dům se střešními okny
Co je malé – to je roztomilé. Vyberte menší pohodlnou sedačku, robustní by mohla vypadat nevábně a nevyužitě. Osvětlení se může zdát jednoduché, ale jeho výběr je potřeba důkladně zvážit, protože vám světlo může svítit rovnou do tváře. Skvělou variantou budou malé lampičky, umístěné na nábytku, nebo i za ním (sedačkou u televize, za postelí) v takovém případě, vás nebude nic oslňovat. Berte možnost bydlet v podkroví, jako výzvu, naučit se vnímat svět z jiného uhlu a jako příležitost, udělat si i z tohoto neobvyklého prostoru, svůj hrad, pevnost, neboli útulný domov.